Telihold
A Hold egyes szakaszai képesek befojásolni az emberi viselkedést és természetet. Telihold idején rosszabbul alszunk. Így rövidebb ideig pihenünk és fáradtan ébredünk.
Különös jelenségek
A telihold különleges eseménynek számít, hiszen a hiedelmek szerint ilyenkor változnak át a vérfarkasok. Mivel a farkasok teliholdkor jól látnak, még éjszaka is tudnak vadászni (ha zsákmányra bukkannak vonyítással hívják magukhoz a társaikat). A farkasok nem csak azért vonyítanak, hogy falkatagjaik rájuk találjanak. Néha a farkasok csak a Holdnak akarnak énekelni ösztönből. Olyan, mintha a telihold elvarázsolná őket... Teliholdkor a szellemvilág is aktívabb. Többnyire ilyenkor lehet megfigyelni a paranormális jelenségeket.
Tudomány
2000-ben a Svájci Műszaki Egyetem és a Svájci Alvásközpont a cirkadián alapos kutatásába kezdett. A kutatás során 3 éven át 33 önkénzest figyeltek meg az alváslaboratóriumban. Sok adatot sikerült gyűjteniük: agyi aktivitás feljegyzése alvás közben,a melatonin alváshormon mennyisége, mennyi időre volt szükségük az alanyoknak az elalváshoz és mennyi ideig aludtak. Azt is megtudták, hogy mennyire befolyásolja az életkor és a nem az alvást. A tudósok 10 év után jötek rá, hogy ezeket az adatokat felhasználhatják arra, hogy valamit megtudjanak a Holdról. A fordított elemzés alapján annak ellenére, hogy az alanyok elsötétítet helyiségben tartózkodtak, telihold környékén 5 percel tovább tartott elaludniuk és 20 perccel rövidebb ideig aludtak. EEG-aktivitásuk a mély alvással összefüggve 30 százalékkal csökkent, a melatoninszint alacsonyabb volt és kevésbé voltak kipihentek.
by: WolfGirl