Mi az emlékezet és az emlék?
Emlékezet
Az emlékezet egy olyan központi idegrendszer, amely információkat tárol a korábbi élményekről. Ennek a folyamatnak 3 szakasza van: bevésés (kódolás), tárolás (megőrzés) és előhívás (felidézés). Az információtárolásnak van 3 fajtája: szenzoros, rövid távú és hosszú távú.
Szenzoros: Rövid távú emlékezet, az információt valamely érzékszervünktől kapjuk. Ilyen például a fájdalom, mejre emlékezünk, információt tárolunk a fájdalomról.
Rövid távú: Itt dolgozzuk fel a szenzoros é hosszú távú információknak egy apró részét, melyet csupán csak 15-20 másodpercig tudunk tárolni. Ez az információ nem ismétli önmagát, így nem tudjuk sokáig tárolni.
Hosszú távú: 30 percig tart a kódolásuk. Erre az információra korlátlan ideig emlékezünk. Ezek általában fontos események tárolására ideális.
Emlék
Az emlék nem más, mint információ a múlt eseményeiről. Ha az emléket el is feledjük, bizonyos tárgyak eszünkbe juttathatják, könnyebben fel tudjuk idézni a régi információt.
Most térjünk ki egy kicsit a reinkarnációra. Az ember az előző életében levő emlékeit a mai nap is tárolja, csak nem tud róla. Ezek az emlékek mélyen, a tudatalattiban rejtőznek. Viszont élnek olyan embrek, akik úgy emlékeznek előző életükre, mintha csak tegnap, vagy pár hónapja, éve történt volna.
Az emlék hátránya: Vannak emlékek, melyeket nem akarunk megtartani, nem akarunk rájuk emlékezni, de mégsem tudjuk őket elfelejteni, kitörölni.
by: WolfGirl